Drobečková navigace

O Orlicku > Aktuality > Sdružení obcí Orlicko spolupracuje při své propagaci s česko-americkou internetovou televi

Sdružení obcí Orlicko spolupracuje při své propagaci s česko-americkou internetovou televiDatum konání:
8.2.2016

V druhé polovině roku 2015 byla zahájena spolupráce Sdružení obcí Orlicko s internetovou televizí Czech-American TV. Czech-American TV je třináct let stará internetová televize, která jako jediný televizní program na světě pravidelně vysílá videa v angličtině propagující Českou republiku a její regiony .

V USA televizní vysílání sleduje přes dva a půl milionu domácností v šedesáti městech a přes sto tisíc diváků prostřednictvím internetu na celém světě, především v Kanadě, Austrálii, Anglii a v Ruské federaci. Cílem televizní stanice je rozšíření povědomí o České republice a její kultuře. Toto veřejné a nekomerční vysílání má formu videodokumentů, ve kterých se anglicky mluvící divák dozví informace o českých regionech, městech nebo památkách.
Sdružení obcí Orlicko dostalo příležitost propagovat své území prostřednictvím Czech-American! TV na konci roku 2015, kdy byla do USA zaslána část videoklipů o některých obcí Orlicka a tyto snímky z území Orlicka byly následně prezentovány na www.catvusa.com ( horní menu Broadcast pod datem January 18, 2016). Prezentace území Sdružení obcí Orlicko v Czech-American TV je také podporována Pardubickým krajem.

Zakladatelem Czech-American TV je americký producent českého původu John Honner, který se před třinácti lety rozhodl zviditelnit Českou republiku v zámoří. Současný tým, který vysílání pomáhá utvářet, je složený z více než čtyřiceti mediálních profesionálů v USA. Do projektu se také zapojují studenti Masarykovy univerzity v Brně, Západočeské univerzity v Plzni, Fakulty elektrotechnické při ČVUT. Seznam všech partnerů a informace o projektu Czech-American TV najdete na webových stránkách této televize.

Petr Fiala, předseda Sdružení obcí Orlicko