Drobečková navigace

O Orlicku > Aktuality > Cena města Žamberka 2021

Cena města Žamberka 2021Datum konání:
28.10.2021
Datum ukončení:
1.11.2021

Cena města Žamberka 2021

Město Žamberk vás srdečně zve na desátý ročník předávání Cen města významným osobnostem Žamberka, které se zasloužily o rozvoj a propagaci našeho města. Ocenění bude letos uděleno paní Aleně Němcové za dlouholeté působení a práci pro město Žamberk v oblasti mimoškolních zájmových činností, táborů a aktivit pro děti a panu Michalu Dvořákovi za nasazení vlastního života a obětavou pomoc při záchraně dětí, pod kterými se v březnu prolomil led na Zámeckém rybníku v Žamberku. Zároveň budou předána i ocenění, která nemohla být předána na podzim roku 2020, a to paní Ivě Mimrové, paní Jiřině Rejentové, panu Jiřímu Pěničkovi a panu Tomáši Strnadovi.

Slavnostní večer se uskuteční v pondělí 1. listopadu v Divišově divadle v 18:00 hodin, vstupné je zdarma, místenky si můžete rezervovat od 18. října osobně v kanceláři Divišova divadla nebo na tel. č. 46! 5 614 583. Program večera doplní svým vystoupením ZUŠ Petra Ebena Žamberk, výstava obrazů pana Josefa Nyklíčka a v 19:30 hodin koncert Zuzany Mimrové a Kryštofa Tomečka, který je možné navštívit i samostatně.

Žamberská rodačka Zuzana Mimrová se opět vrací na prkna Divišova divadla, která pamatují nejen mnoho jejích koncertů v rámci sboru Corale, ale i její hudební začátky v ZUŠ Petra Ebena a dokonce i několik divadelních pokusů. Doprovodí ji kytarista a producent Kryštof Tomeček, kterého můžete znát například z kapely Top Dream Company či televizní Show Jana Krause a který svým originální a unikátním stylem hraní na akustickou kytaru momentálně doprovází třeba i přední českou zpěvačku a herečku Evu Burešovou. Zuzka s Kryštofem si speciálně pro tuto příležitost připravili program plný českých i zahraničních hitů a možná dojde i na písně ze Zuzčina působení v kapelách Marien a Buj! abéza.

 

Pieta ke Dni vzniku samostatného českoslovens! kého státu se uskuteční ve čtvrtek 28. října 2021 v 15 hodin u pomníku TGM na Masarykově náměstí v Žamberku.


Město Žamberk vás srdečně zve na desátý ročník předávání Cen města významným osobnostem Žamberka, které se zasloužily o rozvoj a propagaci našeho města. Ocenění bude letos uděleno paní Aleně Němcové za dlouholeté působení a práci pro město Žamberk v oblasti mimoškolních zájmových činností, táborů a aktivit pro děti a panu Michalu Dvořákovi za nasazení vlastního života a obětavou pomoc při záchraně dětí, pod kterými se v březnu prolomil led na Zámeckém rybníku v Žamberku. Zároveň budou předána i ocenění, která nemohla být předána na podzim roku 2020, a to paní Ivě Mimrové, paní Jiřině Rejentové, panu Jiřímu Pěničkovi a panu Tomáši Strnadovi.  Slavnostní večer se uskuteční v pondělí 1. listopadu v Divišově divadle v 18:00 hodin, vstupné je zdarma, místenky si můžete rezervovat od 18. října osobně v kanceláři Divišova divadla nebo na tel. č. 46! 5 614 583. Program večera doplní svým vystoupením ZUŠ Petra Ebena Žamberk, výstava obrazů pana Josefa Nyklíčka a v 19:30 hodin koncert Zuzany Mimrové a Kryštofa Tomečka, který je možné navštívit i samostatně.  Žamberská rodačka Zuzana Mimrová se opět vrací na prkna Divišova divadla, která pamatují nejen mnoho jejích koncertů v rámci sboru Corale, ale i její hudební začátky v ZUŠ Petra Ebena a dokonce i několik divadelních pokusů. Doprovodí ji kytarista a producent Kryštof Tomeček, kterého můžete znát například z kapely Top Dream Company či televizní Show Jana Krause a který svým originální a unikátním stylem hraní na akustickou kytaru momentálně doprovází třeba i přední českou zpěvačku a herečku Evu Burešovou. Zuzka s Kryštofem si speciálně pro tuto příležitost připravili program plný českých i zahraničních hitů a možná dojde i na písně ze Zuzčina působení v kapelách Marien a Buj! abéza.  Pieta ke Dni vzniku samostatného českoslovens! kého státu se uskuteční ve čtvrtek 28. října 2021 v 15 hodin u pomníku TGM na Masarykově náměstí v Žamberku.