Drobečková navigace

O Orlicku > Projekty

Projekty


Zobrazeno 18 položek
 • Kyšperská synklinála - likvidace vrtů

  Předmětem projektu je likvidace 22 nevyužívaných a nepotřebných průzkumných vrtů v hydrogeologickém rajónu 4261 Kyšperská synklinála v povodí Orlice. Vrty byly vybrány k likvidaci na základě rizikové analýzy několika set vrtů v oblasti měst Žamberk - Letohrad.


  Kyšperská synklinála - likvidace vrtů
 • Předcházení vzniku biologicky rozložitelných odpadů v území Sdružení obcí Orlicko

  Projekt řeší předcházení vzniku biologicky rozložitelných odpadů v domácnostech členských obcí Orlicka, které se do projektu zapojují.


  logo projektu
 • Cyklobusy

  Cyklobusy  do  Orlických hor, oblasti Bukové hory a Králického Sněžníku vyjíždí  již  po  jedenácté. V  letošním  roce  nedochází k žádným zásadním změnám oproti loňské sezóně.  Celkem  jedenáct  autobusových linek  Vás  vyveze  do  tradičních  vrcholových partií Orlických hor.


  Cyklobusy
 • Vzhůru do pedálů

  Vážení milovníci cykloturistiky,vítáme vás v regionu Orlicko - Kladsko, který se rozkládá v okolí Orlických hor, Králického Sněžníku a jejich podhůří na české i polské straně. Vzhledem k tomu, že převaha cest je vedena horami, je nutné s tím počítat i při výběru trasy.


  Vzhůru do pedálů
 • Ścieżki rowerowe

  folderem tym chcemy Was zaprosić na rowerowe wycieczki po malowniczym regionie południowej części Gór Orlickich ich przedgórza.


  Ścieżki rowerowe
 • 25 let přeshraniční spolupráce

  Projekt je zaměřen na zvýšení úrovně přeshraniční spolupráci, posilování vazeb obyvatel a samospráv v regionu Orlicko-Kladsko.


 • Obchodování na Komoditní burze Kladno

  Sdružení obcí Orlicko ve spolupráci se svazkem obcí Lanškrounsko nakoupilo pro své členské obce, dvě vodohospodářské společnosti a řadu dalších obecních organizací a spolků elektřinu a zemní plyn na Českomoravské komoditní burze Kladno.


  Burza Kladno
 • Informační systém Králické pevnostní oblasti

  V Králické pevnostní oblasti se v uplynulých letech podařilo postupně, v rámci různých projektů, realizovat tři naučné stezky věnované tématu čs. opevnění. Realizace probíhala podle jednotného propracovaného scénáře a se sjednoceným mobiliářem informačních tabulí.


  Infotabule Červenovodské sedlo
 • Kladsko – Orlicko – Sněžník

  Hlavním cílem projektu je podpora využívání kulturního a přírodního dědictví regionu Orlicka prostřednictvím realizace nové infrastruktury cestovního ruchu


  Králický Sněžník
 • Malé památky Orlicka

  Jedním z hlavních cílů Sdružení obcí Orlicko je udržitelný rozvoj venkova. Orlicko se nachází v příhraničním regionu, který byl ve větší části postižen odsunem původního obyvatelstva.


  Helvíkovice
 • Běžkování Králický Sněžník – Snieznik-Góry Bialskie

  Sdružení obcí Orlicko se svými partnery, kterými jsou Staré Město pod Sněžníkem a Gmina Stronie Śląskie realizuje na podporu rozvoje cestovního ruchu ve svých územích  v letech 2013 a 2015 projekt


  fota z projektu
 • Lyžařská běžecká oblast Buková hora – Suchý vrch

  Sdružení obcí Orlicko je autorem a provozovatelem produktu cestovního ruchu Lyžařská běžecká oblast Buková hora-Suchý vrch od roku 2001, kdy byla pořízena první rolba na úpravu lyžařských stop.


  Lyžařská běžecká oblast Buková hora – Suchý vrch
 • Cyklotrasy

  tímto si vás dovolujeme pozvat na cyklistické výlety do malebného regionu jižní části Orlických hor a jejich podhůří.


  Cyklostezky - mapa
Zobrazeno 18 položek