Drobečková navigace

O Orlicku > Aktuality > Cena města Žamberka 2023

Cena města Žamberka 2023Datum konání:
30.10.2023

Město Žamberk vás srdečně zve na dvanáctý ročník předávání Cen města významným osobnostem, které se zasloužily o rozvoj a propagaci našeho města.

Ocenění bude letos uděleno paní Dagmar Zezulkové za práci se seniory a dlouholetou aktivitu v Klubu důchodců, jehož je předsedkyní; panu Jaroslavu Kerschbaumovi za umělecký přínos pro město Žamberk, reprezentaci města a za podíl na vzniku Žamberských listů; panu Jaroslavu Rendlovi za dlouholetý přínos a reprezentaci města v rámci pedagogického působení na ZUŠ Petra Ebena Žamberk; panu Františku Brožkovi za celoživotní přínos v oblasti sportu a za příkladnou práci s mládeží.

Slavnostní večer se uskuteční v pondělí 30. října od 18 hodin v Divišově divadle, vstupné je zdarma, místenky si můžete rezervovat od 16. října osobně v kanceláři Divišova divadla nebo na tel. č. +420 465 614 583.

A jaký bude tentokrát doprovodný program?

Při vstupu do divadla se budete moci potěšit výstavou obrazů pana Jaroslava Kerschbauma. Jedním z oceněných je také pan Jaroslav Rendl, v! ynikající hráč na kytaru. Pódium tak bude patřit především těmto krásným strunným nástrojům. Večer vyvrcholí v 19 hodin vystoupením skupiny YELLOW SISTERS, což je ženská vokální skupina, která svou tvorbou prochází napříč žánry soulu, funku, world music, jazzu a reggae. Skupina experimentuje s melodií a rytmem, hledá nové způsoby vyjádření a práce s hlasem. Její tvorba je ryze autorská. Od roku 2015 vystupuje se stálým hostem beatboxerem Honzou Melicharem. Tento koncert je možné navštívit i samostatně.

Odkaz na podrobnosti akce