Drobečková navigace

O Orlicku > Aktuality > Rallye Šmídl 2022

Rallye Šmídl 2022Datum konání:
23.4.2022

Rallye Šmídl 2022

Po dvouleté pauze se opět můžete těšit na amatérskou automobilovou soutěž Rallye Šmídl, která se bude konat v sobotu 23. dubna 2022. Rallye Šmídl je zábavná soutěž, která je především o orientaci v mapě a znalosti silničních předpisů. Cílem je užít si den plný zábavy s rodinou či přáteli při společném plnění soutěžních aktivit.

 

V letošním roce proběhne tato tradiční událost organizovaná firmou Šmídl ve spolupráci s městem Žamberk a Sborem dobrovolných hasičů z Ústí nad Orlicí I. Startovat se bude opět z Ústí nad Orlicí – Hylvát, zázemí poskytnou dílny Střední školy automobilní.
Jedná se o akci na podporu bezpečnosti silničního provozu. Tématem pro letošní ročník je „Biatlon“. V areálu střední školy podstoupí účastníci dopravní testy a jízdu zručnosti, která je velmi atraktivní disciplínou především pro diváky. Součástí jednotlivých etap jsou pak různá vědomostní stanoviště a zajímavá místa. Soutěží se ve 3 kategoriích – Family (rodiny s dětmi), Hobby (řidič a navigátor) a B30 (jezdci s licencí AOS). První sportovní nadšenci se mohou registrovat již od 7 hodin ráno.

 

V 15 hodin odstartuje program pro veřejnost v areálu firmy Šmídl v Žamberku. V případě, že nech! cete aktivně soutěžit se svým vozidlem, je tento odpolední program právě pro vás. Připravena je řada různých vystoupení, soutěží a také prohlídka areálu firmy Šmídl. Těšit se můžete například na taneční vystoupení, soutěžní pořad, malování na obličej a nebude chybět ani ukázka vyprošťování a hašení hořícího vozu a mnoho dalšího.

 

Akce se koná za každého počasí, vstup na soutěžní odpoledne je zdarma. Propozice soutěže včetně přihlášky a fotogalerii z minulých ročníků najdete na www.smidl.cz.

Rallye Šmídl 2022