Drobečková navigace

O Orlicku > Aktuality > Správní rada Sdružení obcí Orlicko

Správní rada Sdružení obcí OrlickoDatum konání:
19.4.2016

orlicko.jpgČlenové správní rady a kontrolní komise diskutovali o projektech do česko – polského přeshraničního programu Interreg V - A. Žádost o podporu projektu Žijeme spolu, jehož hlavním cílem je posílení vazeb dětí a mládeže k regionu Orlicka již byla podána. Žádost o podporu projektu Kladsko-Orlicko-Sněžník, jehož aktivitami jsou např. rozhledna na Králickém Sněžníku (investorem by byla polská strana), Singltrek Orlicka nebo rozšíření parkoviště na Červenovodském sedle, je před podáním. O další realizaci těchto projektů by mělo být rozhodnuto v druhé polovině tohoto roku, záležet bude na výsledku projednání dotačních žádostí.

Správní rada Sdružení obcí Orlicko také projednala a následně rozhodla o rozdělení dotací v rámci dotačního programu Podpora významných výročí v členských obcích Orlicka. Finanční podpory se tak pro své významné akce dočkají ak! ce v obcích Bystřec, Dlouhoňovice, Lukavice, Nekoř a Pastviny, návrh správní rady ještě musí potvrdit červnová valná hromada.

S blížícím se 25. výročím založení Sdružení obcí Orlicko (Sdružení obcí Orlicko je nejstarším uskupením obcí tohoto typu v ČR!) se správní rada zabývala přípravou těchto oslav, o místu, termínu a konání oslav k tomuto výročí. Předběžným termínem konání oslav je pátek 30. 6. 2017.

Důležitou informací pro starosty obcí a měst Orlicka byl termín nákupu elektrické energie a plynu pro rok 2017, který proběhne na Českomoravské komoditní burze v Kladně dne 25.4.2016. Do tohoto společného obchodu je zapojena řada obcí a jejich organizací z Orlicka a Lanškrounska. Od letošního roku se zapojil i VaK a.s. Jablonné nad Orlicí. Podle příznivého vývoje cen energii a díky společnému postupu předpokládáme také letos podstatné snížení cen jak elektrické energ! ie, tak zemního plynu.