Drobečková navigace

O Orlicku > Aktuality > Tisková zpráva o jednání Valné hromady Sdružení obcí Orlicko

Tisková zpráva o jednání Valné hromady Sdružení obcí OrlickoDatum konání:
16.2.2016

V úterý 16.2.2016 se v obci Česká Rybná sešli starostky a starostové členských obcí Sdružení obcí Orlicko na letošním prvním jednání valné hromady.

Vedle schválení rozpočtu Sdružení obcí Orlicko na rok 2016 byla hlavním bodem diskuse o stavu příprav projektů připravovaných s partnery k podání žádostí o podporu do česko – polského přeshraničního programu Interreg V - A .
Prvním projektem je projekt Žijeme spolu jehož hlavním cílem je posílení vazeb dětí a mládeže k regionu Orlicka prostřednictvím začlenění vzdělávání o historii, přírodě a geografii Orlicka a Kladska do vzdělávacích plánů základních škol Orlicka. Výstupem projektu budou zejména publikace a pracovní sešity zaměřené na témata regionálního vzdělávání. K tomuto projektu svolá Orlicko setkání s řediteli základních škol tohoto území, kde projekt představí a očekávána je o! dborná diskuse. Setkání se uskuteční v úterý 8. března od 14 hodin na radnici v Letohradě.
Dalším projektem je projekt Sněžník – Orlicko – Kladsko, zaměřený na podporu využívání kulturního a přírodního dědictví regionu Orlicka a Kladska, do kterého jsou zapojeni tři polští a čtyři čeští partneři. Sdružení obcí Orlicko do projektu vstupuje s třemi aktivitami, kterými jsou výstavba první etapy Singltreků Orlicka v území Bukovohorské hornatiny, rozšíření parkoviště na Červenovodském sedle a realizace marketingových aktivit souvisejících s tímto projektem. Hlavní součástí projektu, připravované polským městem Stronie Slaskie, je pak obnova rozhledny na Králickém Sněžníku.

Části jednání valné hromady se zúčastnil hejtman Pardubického kraje JUDr. Martin Netolický, který se seznámil se současnými i připravovanými projekty Orlicka a sám prezentoval možnosti spolupráce Pardubického kraje s obcemi území Orlicka v příštích letech! .

V Žamberku 17 .2. 2016 Petr Fiala
Předseda Sdružení obcí Orlicko