Orlicko.cz Sdružení obcí Orlicko
Drobečková navigace

O Orlicku > Aktuality > Začíná 7. ročník vzdělávacího programu pro středoškoláky Fybich

Začíná 7. ročník vzdělávacího programu pro středoškoláky FybichDatum konání:
7.10.2017

Kdo chce v budoucnu uspět ve vědě a výzkumu, měl by dělat něco navíc a být tak o krok napřed. Znalosti z oblasti přírodních věd ze střední školy jsou sice výborný základ pro další studium, ale nemusí stačit. Biotechnologická firma Contipro, která se sama výzkumem zabývá, tohle moc dobře ví a chce mladým lidem cestu k úspěšné kariéře ve vědě usnadnit. Pro středoškoláky proto chystá už po sedmé v řadě cyklus přírodovědných seminářů. Díky nim mohou studenti začít svou vědeckou kariéru včas a zvýšit své šance pro úspěch u přijímacích zkoušek na univerzity.

Aby Contipro dalo příležitost opravdu všem, které biologie, fyzika a chemie zajímá, organizuje semináře zcela bezplatně. Hradí veškeré studijní materiály, honoráře přednášejícím, občerstvení a další výdaje. Semináře se odehrávají v přednáškovém sále přímo v sídle společnosti, které ! je v Dolní Dobrouči u Ústí nad Orlicí. Paralelně probíhají dva bloky tříhodinových přednášek, první je biologický blok, druhý pak chemicko-fyzikální a témata se každý rok mění.

Jak prozradila manažerka vzdělávacích programů Mgr. Eva Myšáková, letos se mají studenti opravdu na co těšit: „První biologický seminář se bude zabývat nukleovými kyselinami, jejich druhy a funkcemi, zatímco ten chemicko-fyzikální studentům představí nanovlákenné materiály od principů výroby až po jejich aplikace. Také další semináře budou stát za to, v plánu jsou témata jako tkáňové inženýrství, geneticky modifikované organismy nebo třeba komunikace buněk. Studentům je představí jak vědci přímo od nás z Contipra, tak kapacity z univerzit a dalších výzkumných pracovišť v republice.“

Na první semináře konané 7. října zbývá posledních pár míst, studenti se na ně mohou stále hlásit na web! u programu www.fybich.cz. Semináře poběží až do května,! celkem proběhne 8 vzdělávacích bloků zaměřených buď na biologii, nebo na chemii a fyziku.

pozvánka


Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4