Drobečková navigace

O Orlicku > Aktuality > Zveme na festival Ejhle, loutka

Zveme na festival Ejhle, loutkaDatum konání:
18.8.2023

Srdečně vás zveme na 16. ročník (nejen) divadelního festivalu Ejhle, loutka, který zaplní a rozezní 18.–19. srpna areál u kapličky Pod Suticí a kulturní centrum Vonwillerka v Žamberku. Můžete se těšit na dva dny nabité divadlem, hudbou, výstavami, dílnami a dobrým jídlem šéfkuchaře Vojty Landy a jeho týmu.

 

Festival zahájí v pátek v 19:00 ve Vonwillerce novocirkusové duo Bratři v tricku. Uvedou svůj bratří speciál, ve kterém diváci sami vybírají, která čísla z bratřího repertoáru chtějí vidět. Navazovat bude kabaretní produkce Divadla DNO Jsem Fagi. A vrcholem pátečního večera bude koncert věhlasné pražské kapely Střídmí klusáci v kulisách višní, která propojuje autorskou hudbu s poezií a stand-up comedy.
Sobotní odpoledne u kapličky načne ve 13:00 Divadlo DNO, následovat budou Loutky bez hranic, Buchty a loutky a Studio DAMÚZA. Kromě představení pro děti, na kterých se ale nebudou nudit ani jejich rodiče, čekají na návštěvníky festivalu tvořivé dílny a výstavy. V 18:00 bude před kavárnou Vonwillerka vysočinská funk-rocková kapela Denudace zpříjemňovat chvilky u kávy či přesun do továrny, kde už v 18:30 zahraje pro komorní počet diváků svoji inscenaci VAR mladé uskupen! GAFA KOLEKTIV. V 19:00 pokřtí ve vyšívárně kapela Bombarďák během svého divokého koncertu již šesté album. Jihočeské Waxwing Theatre přiveze na festival tragikomedii pro rodinné publikum Rok prasete. Hudební lahůdkou večera bude pražská kapela Fanfán Tulipán, která ve své hudbě kombinuje prvky jazzu, funku, d'n'b' i šansonu. Ve 22:00 festival vrcholí festivalovým diváckým hitem Buchet a loutek Punch a Judy.
Festival vzniká za podpory města Žamberka, Pardubického kraje a četných sponzorů. Děkujeme a těšíme se na vás!

Ejhle, loutka

Podrobnosti na FB